Vážení zákazníci, vítáme Vás na našem e-shopu. V rychlosti pár informací: 1. Pro zákazníky ze Slovenska a jiných zemí, pokud chcete platit v eurech na euro účet, přepněte si e-shop na eure pro přepočet měny - pravý horní roh :-) 2. Dobírky – nastavíme po předchozí domluvě – telefon, e-mail nebo stačí napsat do poznámky k objednávce 3. Odesíláme 2x týdně – převážně středa, pátek, není to dogma. Pokud chcete zboží urgentně, zavolejte, domluvíme se. 4. Pokud telefon nezvedáme, pošlete SMS zavoláme zpět :-) 5. E-shop funguje při současné práci, to znamená, že objednávky odbavujeme každý den večer, přes den jsme v práci. Ostrý provoz bude se spuštěním prodejny. Děkujeme za věrnost, pochopení a těšíme se na další spolupráci. Po spuštění obchodu bude každý stálý zákazník odměněn za věrnost a vstřícnost :-)
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 005,00 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA

Sledujte můj YouTube kanál:

Jsme také na Facebooku a Instagramu

Chcete vědět více? přidejte se k nám!

Zajímavé typy, rady a slevy pro členy.

Sponzoři e-shopu:

Spřátelené weby:

Dodavatelé železnice:

File:PIKO Logo.png - Wikimedia Commons

Herpa Wings at HobbyJets

Noch - Blue Ridge Hobbies Discount Model Trains - Why Pay More?

File:Auhagen.svg - Wikimedia Commons

Roco | hobbyDB

File:Logo FLEISCHMANN.svg - Wikimedia Commons

 

Dodavatelé nářadí:

Dremel logo and symbol, meaning, history, PNG

 

 

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. Čipová krize Zimo
Čipová krize - informace Zimo

ZIMO ZIMO ELEKTRONIK GmbH Schönbrunner Straße 188 1120 Wien Österreich T 0043 (1) 8131007-0

www.zimo.at

office@zimo.at

www.facebook.com/zimo.elektronik

Čipová krize:

Dočasná cenová přirážka na dekodéry ZIMO


Vlivy nedostatku elektronických součástek se bohužel výrazně projevily i u ZIMO. Ještě nedávno jsme vycházeli z toho, že většinu výrobního spektra budeme schopni dodávat jen s relativně malými zpožděními.V srpnu byla ale pevně přislíbená dodávka (za kterou jsme již předem zaplatili) 50.000 mikrokontrolérů prozvukové dekodéry MS a další malá dodávka pro dekodéry MX posunuta ze srpna 2022 na březen 2023 (!).


Aktuálně sice dekodéry vyrábíme z našich skladových zásob, tyto jsou ale všechny (a všechny další) již pevněrozděleny a nejsou tedy k dispozici pro nové objednávky. V posledních dnech jsme se velmi intenzivně snažili najít náhradu za čipy, které byly ze strany dodavatelůstornovány, popř. daleko odsunuty (jedná se o 5 typů). Ve dvou (eventuálně brzo třech) případech jsme jižzaznamenali úspěch (tzn. přislíbené nové dodávky, u nichž můžeme jen doufat, že budou dodrženy),každopádně ale s výrazně horšími podmínkami než dosud:


• naše nákupní ceny těchto čipů jsou až pětkrát vyšší než dříve (např. 14 EUR místo 3 EUR, a to je ještě téměř levné, protože na světovém trhu se často požaduje a platí i dvacetinásobek),


• nejedná se o staré čipy, ale funkčně velmi podobné (spíše výkonnější, což ale ničemu nepomůže), kvůli tomu musíme provést úpravy layoutu příslušných typů dekodérů, kromě toho i úpravy software a nové nástroje, především pájecí šablony pro výrobu,


• i těchto náhradních čipů je na trhu jen malé množství, typicky 5000 až 10000 kusů, tedy zbytky po zakázkách velkovýrobců. proto musíme vlastně pro jeden a týž typ dekodéru vytvářet několik nových layoutů se všemi vedlejšími náklady, aby z vnějšku vypadaly stejně a samozřejmě byly funkčně identické. Pro naše zákazníky (tedy obchodníky a výrobce) to bohužel znamená, že je nutná cenová přirážka na všechny dodávky příštích týdnů a měsíců. Nikdo neví, jak se situace bude nadále vyvíjet. proto NEMĚNÍME vlastní ceny, ale připočítáme přídavné, extra uvedené „přirážky na náhradní čipy“, s nadějí, že od nich budeme v dohledné době opět moci ustoupit nebo je redukovat (bohužel ale nelze zcela vyloučit ani opak). Tyto přirážky vycházejí z rozdílu mezi dosavadními nákupními cenami ZIMO a těmi budoucími; tento rozdíl bude ze strany ZIMO 1:1 (pokud je to možné, tak o něco méně, jako je tomu aktuálně u dekodérů MS, 0,8:1) přenesen dále. Celkové vzniklé vedlejší náklady (nové desky, software, výrobní prostředky, náklady na malá množství, viz výše) naopak NEBUDOU započteny, tyto představují další příspěvek ZIMO ke zvládnutí čipové krize.


„Přirážka na náhradní čipy“ činí na následující dobu (údaje o časové platnosti nejsou možné): pro zvukové dekodéry MS450 a MS440 (vždy všechny varianty): 9,70 EUR pro ostatní zvukové dekodéry MS (miniaturní typy MS490, MS580 atd.): kvůli neexistující realistické nabídce (všechno přes 24 EUR) ještě není definováno pro miniaturní dekodéry MX (MX615, -616, -671, 689) a desky pro světla: 6,40 EUR pro ostatní dekodéry MX (větší a zvukové typy): kvůli chybějící nabídce ještě není definováno.
Všichni obchodníci, kteří mají otevřené objednávky na dekodéry ZIMO: Prosíme o sdělení, zda tyto vícenáklady (tedy 9,70, popř. 6,40 EUR na dekodér) od příští dodávky akceptujete, nebo (v opačném případě) chcete stávající zakázku, popř. její část stornovat, nebo (třetí možnost) chcete nastavit určité cenové a termínové limity.


Všichni obchodníci, kteří chtějí/udělají nové objednávky na dekodéry ZIMO:
Prosíme do objednávky uvést, že celkové náklady (dle ceníku plus navíc příslušná „přirážka na náhradní čipy“) budou akceptovány: buď poznámkou (bez předepsané formy) nebo přídavnou položkou „přirážka na náhradní čipy“ pro počet objednaných dekodérů. Můžete také uvést určitou cenu a termínový limit (když do data x bude cena do y...).


POZOR: Může se stát, že se „přirážky na náhradní čipy“ do data dodání změní. V případě nutného zvýšení se objednatele znovu zeptáme na jeho souhlas. Pokud by měly ceny opět klesnout, předáme úsporu samozřejmě (bez dotazu) dále.


Peter W. Ziegler

ZIMO ELEKTRONIK GmbH www.zimo.at

 

Za náš obchod espb.cz kdy se automaticky účtuje příplatek ve výši 300kč bude vždy upravena výsledná cena dekodéru (příplatku) podle ceny, kterou ZIMO naúčtuje nám. (bude to méně, cenu odečteme, bude to více, budeme ji muset navýšit)

děkujeme za pochopení a Vaši přízeň, musíme to zvládnout :-)

Kde nás najdete

Balíček - Hobby Horažďovice

Žižkova 758

Horažďovice 341 01

Balíček Hobby - Horažďovice

Prodejna železničních modelů

Půjčovna nářadí

Prodej spojovacího a elektromateriálu

Otevírací doba prodejny

Po - Ne - kdykoliv po předchozí domluvě

Logo
www.espb.cz
Petr Balíček
Petr Balíček
7:00 - 17:30
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz